| Finishing | Planed |
|---|---|
| Includes | Fitting kit, Hard cover |
| Main material | Pine |
| Material | Wood |
| Product type | Sandboxes |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Neutral |
| Treatment | Impregnated |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 49 cm |
| Height | 11 cm |
| Weight | 20 kg |
| Height | 24 cm |
|---|---|
| Length | 120 cm |
| Width | 120 cm |
| Suitable for public use | No |
|---|
| Wood thickness | 1,6 cm |
|---|
| Extra product information | Seating boards all around |
|---|
Reference
Select an existing order list
Or create a new list