| Colour | Green |
|---|---|
| Finishing | Planed |
| Includes | Fitting kit, Foundation, Wooden floor |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Roofing felt |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 2,10 m |
| Height | 65 cm |
| Weight | 495 kg |
| Content (m3) | 16,3 m³ |
|---|---|
| Foundation | 308 x 243 cm |
| Ridge height | 251 cm |
| Roof surface | 9,1 m² |
| Wall thickness | 16 mm |
| Length | 308 cm |
|---|---|
| Width | 243 cm |
| Number of hatches | 2 |
|---|---|
| Prefab panels | Yes |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list