| Construction variant | Doors and windows can be positioned on both the left and right, Mirrored construction is possible |
|---|---|
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Insulating glass |
| Glass thickness | 3-9-3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,25 m |
|---|---|
| Length | 6,10 m |
| Height | 77 cm |
| Weight | 1700 kg |
| Foundation | 450 x 550 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 58 mm |
| Ridge height | 275 cm |
| Dimensions of corner profile | 10 cm |
| Indoor floor area | 24,7 m² |
| Overall area | 24,7 m² |
| Content (m3) | 61,9 m³ |
| Roof surface | 30,2 m² |
| Length | 470 cm |
|---|---|
| Width | 570 cm |
| Number of doors | 2 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 1 |
| Extra product information | Tip when using roof tile profile panels, we recommend ordering 8 pieces of article p006799, to be used as a wide edge |
|---|
Reference
Select an existing order list
Or create a new list