| Colour | Silver grey |
|---|---|
| Construction variant | The side window can also be installed on the opposite wall |
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Single glass |
| Glass thickness | 3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Location of the canopy or porch | With canopy at the front |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Double door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 4,74 m |
| Height | 53 cm |
| Weight | 955 kg |
| Foundation | 282 x 382 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 34 mm |
| Ridge height | 236 cm |
| Dimensions of corner profile | 9 cm |
| Indoor floor area | 10,7 m² |
| Overall area | 10,7 m² |
| Content (m3) | 22,4 m³ |
| Roof surface | 16,3 m² |
| Length | 300 cm |
|---|---|
| Width | 400 cm |
| Number of doors | 1 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 1 |
| Number of rooms | 1 |
| Extra product information | Tip when using roof tile profile panels, we recommend ordering 8 pieces of article p006799, to be used as a wide edge |
|---|
Reference
Select an existing order list
Or create a new list