| Colour | Green |
|---|---|
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Includes | Fitting kit, Foundation, Wooden floor |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Roofing felt |
| Roof type | Pent roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,10 m |
|---|---|
| Length | 2,40 m |
| Height | 58 cm |
| Weight | 360 kg |
| Foundation | 204 x 197 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 16 mm |
| Ridge height | 240 cm |
| Indoor floor area | 4 m² |
| Content (m3) | 7,6 m³ |
| Roof surface | 4,6 m² |
| Length | 204 cm |
|---|---|
| Width | 197 cm |
| Suitable for roof tiles | No |
|---|---|
| Number of fixed windows | 1 |
| Prefab panels | Yes |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list