| Finishing | Planed |
|---|---|
| Includes | Fitting kit, Foundation, Wooden floor |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Roofing felt |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,50 m |
|---|---|
| Length | 1,95 m |
| Height | 65 cm |
| Weight | 530 kg |
| Content (m3) | 18,2 m³ |
|---|---|
| Foundation | 303 x 294 cm |
| Ridge height | 220 cm |
| Roof surface | 10,8 m² |
| Wall thickness | 16 mm |
| Length | 303 cm |
|---|---|
| Width | 294 cm |
| Number of hatches | 6 |
|---|---|
| Prefab panels | Yes |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list