| Colour | Green |
|---|---|
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Single glass |
| Glass thickness | 3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Pent roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Double door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 3,80 m |
| Height | 41 cm |
| Weight | 420 kg |
| Foundation | 270 x 240 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 28 mm |
| Ridge height | 228 cm |
| Dimensions of corner profile | 10 cm |
| Indoor floor area | 6,2 m² |
| Overall area | 6,2 m² |
| Content (m3) | 13 m³ |
| Roof surface | 9,1 m² |
| Length | 290 cm |
|---|---|
| Width | 260 cm |
| Number of doors | 1 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of rooms | 1 |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list