| Colour | Green |
|---|---|
| Columns | 11,5 x 11,5 cm |
| Finishing | Planed |
| Includes | Fitting kit |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Pefc |
| Quality marks | Pefc |
| Rafters | 4,0 x 9,0 cm |
| Ring beams | 5,0 x 11,0 cm |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Flat roof |
| Treatment | Impregnated |
| Width | 1,17 m |
|---|---|
| Length | 3,60 m |
| Height | 37 cm |
| Weight | 320 kg |
| DIY (cut to size by yourself) | No |
|---|---|
| Number of columns | 4 |
| Ridge height | 244 cm |
|---|---|
| Clear height | 229 cm |
| Roof surface | 13 m² |
| Length | 356 cm |
|---|---|
| Width | 356 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list