| Colour | Red class wood |
|---|---|
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Insulating glass |
| Glass thickness | 3-9-3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Pyramid hip roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Double door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 4,00 m |
| Height | 68 cm |
| Weight | 870 kg |
| Foundation | 418 x 418 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 44 mm |
| Ridge height | 306 cm |
| Indoor floor area | 13,4 m² |
| Overall area | 13,4 m² |
| Content (m3) | 36 m³ |
| Roof surface | 19,7 m² |
| Length | 418 cm |
|---|---|
| Width | 418 cm |
| Number of doors | 1 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 4 |
| Number of rooms | 1 |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list