| Includes | Construction drawing, Filter sand, Fitting kit, Geotextile, Inlet, Liner, Pump, Sand filter, Skimmer |
|---|---|
| Main material | Pine |
| Material | Pvc, Stainless steel, Wood |
| Width | 1,12 m |
|---|---|
| Length | 2,31 m |
| Height | 95 cm |
| Weight | 716 kg |
| Valve | 1,5 in |
|---|---|
| Wall thickness | 45 mm |
| Tank diameter | 400 mm |
| Height | 118 cm |
|---|---|
| Length | 434 cm |
| Width | 401 cm |
| Content | 9980 l |
|---|---|
| Pump force | 0,37 kw |
| Filter capacity | 6480 liter per hour |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list