| Capacity | 5 people |
|---|---|
| Finishing | Planed |
| Glass | Tempered single-pane glass |
| Heater type | Electric |
| Includes | Backrests, Construction drawing, Fitting kit, Floor gutter, Guard grille, Headrests, Intermediate bench panel, Protective casing, Sauna lamp, Ventilation grilles |
| Main material | Spruce |
| Sauna bench | 2 levels, lime wood |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Single glass door |
| roof covering | Spruce roof elements with roof edge |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 2,15 m |
| Height | 74 cm |
| Weight | 505 kg |
| Content (m3) | 7,5 m³ |
|---|---|
| Ridge height | 204 cm |
| Indoor floor area | 4 m² |
| Overall area | 4 m² |
| Wall thickness | 40 mm |
| Length | 206 cm |
|---|---|
| Width | 206 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list