| Finishing | Planed |
|---|---|
| Heater installation | Internal |
| Heater type | Wood fired |
| Includes | Led lights, Bubble system, Digital thermometer, Fitting kit, Flue gas discharge pipe, Polyester inner tub, Stainless steel woodstove, Stairs, Thermo cover |
| Main material | Pine |
| Material | Polyester, Stainless steel, Wood |
| Treatment | Thermally modified |
| Width | 2,20 m |
|---|---|
| Length | 2,40 m |
| Height | 1,00 m |
| Weight | 270 kg |
| Content | 2500 l |
|---|---|
| pre-assembled | Yes |
| Diameter | 200 cm |
|---|
| Exterior height | 95 cm |
|---|---|
| Interior height | 85 cm |
| Inner diameter | 180 cm |
| Wall thickness | 18 mm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list