| Boards | 1,4 x 14,0 cm |
|---|---|
| Cylinder size (external / internal) | 40/40 |
| Fastening method | Screwed |
| Finishing | Planed |
| Hardware color | Natural |
| Hardware finish | Brushed |
| Hardware material | Stainless steel |
| Includes | Cylinder lock, Spigots, Stainless steel door fitting, Suspension eye |
| Main material | Keruing |
| Material | Metal, Stainless steel, Wood |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 2,08 m |
| Height | 22 cm |
| Weight | 49.041 kg |
| Backset | 45 mm |
|---|---|
| Center-to-center measurement | 72 mm |
| Frame thickness | 1,9 cm |
|---|
| Height | 195 cm |
|---|---|
| Width | 120 cm |
| Extra product information | Provided with iron frame |
|---|
Reference
Select an existing order list
Or create a new list