| Colour | Silver grey |
|---|---|
| Construction variant | The side window can also be installed on the opposite wall |
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Insulating glass |
| Glass thickness | 3-9-3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Impregnated |
| Width | 1,15 m |
|---|---|
| Length | 4,40 m |
| Height | 60 cm |
| Weight | 830 kg |
| Foundation | 382 x 382 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 40 mm |
| Ridge height | 236 cm |
| Dimensions of corner profile | 9 cm |
| Indoor floor area | 14,4 m² |
| Overall area | 14,4 m² |
| Content (m3) | 28,8 m³ |
| Roof surface | 18,9 m² |
| Length | 400 cm |
|---|---|
| Width | 400 cm |
| Number of doors | 1 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 1 |
| Number of rooms | 1 |
| Extra product information | Tip when using roof tile profile panels, we recommend ordering 8 pieces of article p006799, to be used as a wide edge |
|---|
Reference
Select an existing order list
Or create a new list