| Cylinder size (external / internal) | 40/40 |
|---|---|
| Hardware color | Natural |
| Hardware finish | Brushed |
| Hardware material | Stainless steel |
| Includes | Door handle, Lock case, Lock cylinder, Strike plate |
| Main material | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Width | 22 cm |
|---|---|
| Length | 22 cm |
| Height | 3,2 cm |
| Weight | 1.508 kg |
| Backset | 45 mm |
|---|---|
| Center-to-center measurement | 72 mm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list