| Colour | Silver grey |
|---|---|
| Construction variant | Doors and windows can be positioned on both the left and right, Mirrored construction is possible |
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Single glass |
| Glass thickness | 3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Location of the canopy or porch | With canopy at the front |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Double door |
| Width | 1,15 m |
|---|---|
| Length | 4,88 m |
| Height | 58 cm |
| Weight | 770 kg |
| Foundation | 432 x 282 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 34 mm |
| Ridge height | 250 cm |
| Outbuilding surface area | 4 m² |
| Dimensions of corner profile | 9 cm |
| Indoor floor area | 7,8 m² |
| Overall area | 11,8 m² |
| Content (m3) | 16,38 m³ |
| Roof surface | 16,9 m² |
| Length | 450 cm |
|---|---|
| Width | 300 cm |
| Number of doors | 2 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 1 |
| Number of rooms | 2 |
| Extra product information | Tip when using roof tile profile panels, we recommend ordering 8 pieces of article p006799, to be used as a wide edge |
|---|
Reference
Select an existing order list
Or create a new list