| Construction variant | Mirrored construction is possible |
|---|---|
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | None |
| Glass | Tempered insulating glass |
| Glass thickness | 3-9-3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Pent roof |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Double door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 5,95 m |
| Height | 66 cm |
| Weight | 1300 kg |
| Foundation | 575 x 380 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 40 mm |
| Ridge height | 223 cm |
| Outbuilding surface area | 7,6 m² |
| Dimensions of corner profile | 10 cm |
| Indoor floor area | 14,3 m² |
| Overall area | 21,9 m² |
| Content (m3) | 50 m³ |
| Roof surface | 25 m² |
| Length | 595 cm |
|---|---|
| Width | 400 cm |
| Number of doors | 2 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 1 |
| Number of fixed windows | 1 |
| Number of rooms | 2 |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list