| Construction variant | Mirrored construction is possible |
|---|---|
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Pent roof |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 2,20 m |
| Height | 35 cm |
| Weight | 187 kg |
| Foundation | 150 x 200 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 28 mm |
| Ridge height | 188 cm |
| Dimensions of corner profile | 10 cm |
| Indoor floor area | 3,8 m² |
| Overall area | 3,8 m² |
| Content (m3) | 5,4 m³ |
| Roof surface | 3,8 m² |
| Length | 150 cm |
|---|---|
| Width | 200 cm |
| Number of doors | 1 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list