| Columns | 20,0 x 20,0 cm |
|---|---|
| Finishing | Fine sawn |
| Includes | Fitting kit |
| Main material | Douglas fir |
| Material | Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Pefc |
| Quality marks | Pefc |
| Rafters | 7,5 x 17,5 cm |
| Ring beams | 20,0 x 20,0 cm |
| Roof covering included | N/a |
| Roof type | Flat roof |
| Treatment | Untreated |
| Free of heartwood | Yes |
|---|---|
| DIY (cut to size by yourself) | Yes |
| Number of columns | 4 |
| Ridge height | 285 cm |
|---|---|
| Clear height | 224 cm |
| Roof surface | 14,3 m² |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list