| Georgian bars | Loose rods |
|---|---|
| Glass | Insulating glass |
| Glass thickness | 4-6-4mm |
| Includes | Draught excluder, Stainless steel window fitting, Window frame |
| Material | Glass, Stainless steel, Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Neutral |
| Treatment | Untreated |
| Window type | Fixed window |
| Width | 1,86 m |
|---|---|
| Length | 2,07 m |
| Height | 5 cm |
| Weight | 20 kg |
| Internal frame dimensions | 59,2 x 76,2 cm |
|---|---|
| External frame dimensions | 64,2 x 81,2 cm |
| Height | 76,2 cm |
|---|---|
| Width | 59,2 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list