| Drying | Fresh |
|---|---|
| Finishing | Fine sawn |
| Main material | Douglas fir |
| Material | Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Pefc |
| Quality marks | Pefc |
| Treatment | Untreated |
| Width | 15 cm |
|---|---|
| Length | 4,00 m |
| Height | 15 cm |
| Weight | 67.5 kg |
| Free of heartwood | Yes |
|---|---|
| Top quality | Yes |
| Height | 15 cm |
|---|---|
| Length | 400 cm |
| Width | 15 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list