| Drying | Dried |
|---|---|
| Finishing | 1 side 9 with grooves, Planed |
| Main material | Douglas fir |
| Material | Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Pefc |
| Quality marks | Pefc |
| Treatment | Untreated |
| Width | 14,5 cm |
|---|---|
| Length | 3,00 m |
| Height | 2,7 cm |
| Weight | 9.1 kg |
| Free of heartwood | Yes |
|---|---|
| Top quality | Yes |
| Height | 2,8 cm |
|---|---|
| Length | 300 cm |
| Width | 14,5 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list