| Colour | Green |
|---|---|
| Columns | 12,0 x 12,0 cm |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Includes | Fitting kit |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Pefc |
| Quality marks | Pefc |
| Rafters | 4,5 x 12,0 cm |
| Ring beams | 5,0 x 16,0 cm |
| Roof covering included | Pvc roof plates |
| Roof type | Flat roof |
| Treatment | Impregnated |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 6,00 m |
| Height | 32 cm |
| Weight | 700 kg |
| DIY (cut to size by yourself) | Yes |
|---|---|
| Number of columns | 6 |
| Suitable for roof tiles | No |
| Ridge height | 260 cm |
|---|---|
| Clear height | 230 cm |
| Roof surface | 30 m² |
| Length | 500 cm |
|---|---|
| Width | 600 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list