| Door handing | Right hinged |
|---|---|
| Georgian bars | Loose rods |
| Glass | Insulating glass |
| Glass thickness | 4-6-4mm |
| Includes | Aluminium threshold, Cylinder lock, Door frame, Stainless steel door fitting |
| Main material | Spruce |
| Material | Glass, Stainless steel, Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Neutral |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Single door |
| Width | 83 cm |
|---|---|
| Length | 1,88 m |
| Height | 10 cm |
| Weight | 38 kg |
| Internal frame dimensions | 83,0 x 188,0 cm |
|---|---|
| External frame dimensions | 90,5 x 196,0 cm |
| Height | 188 cm |
|---|---|
| Width | 83 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list