| Colour | Green |
|---|---|
| Finishing | Planed |
| Includes | Fitting kit, Foundation, Wooden floor |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Roofing felt |
| Roof type | Apex roof |
| Treatment | Impregnated |
| Type of door | Single door |
| Width | 1,00 m |
|---|---|
| Length | 1,95 m |
| Height | 59 cm |
| Weight | 580 kg |
| Content (m3) | 13 m³ |
|---|---|
| Foundation | 299 x 197 cm |
| Ridge height | 249 cm |
| Roof surface | 7,6 m² |
| Wall thickness | 16 mm |
| Length | 299 cm |
|---|---|
| Width | 197 cm |
| Number of hatches | 1 |
|---|---|
| Prefab panels | Yes |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list