| Construction variant | Mirrored construction is possible |
|---|---|
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | None |
| Glass | Tempered insulating glass |
| Glass thickness | 3-9-3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Location of the canopy or porch | With canopy at the front |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Flat roof |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Folding door |
| Width | 1,14 m |
|---|---|
| Length | 5,10 m |
| Height | 1,08 m |
| Weight | 1810 kg |
| Foundation | 490 x 390 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 58 mm |
| Ridge height | 236 cm |
| surface canopy | 14,9 m² |
| Dimensions of corner profile | 5 cm |
| Indoor floor area | 18,1 m² |
| Overall area | 33 m² |
| Content (m3) | 40 m³ |
| Roof surface | 36 m² |
| Length | 490 cm |
|---|---|
| Width | 400 cm |
| Number of doors | 1 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of fixed windows | 1 |
| Number of rooms | 1 |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list