| Drying | Kiln-dried |
|---|---|
| Finishing | 1 side with 7 grooves, Planed |
| Main material | Bangkirai |
| Material | Wood |
| Quality mark (FSC, PEFC, or neutral) | Neutral |
| Quality marks | Indonesian legal wood |
| Treatment | Untreated |
| Width | 14,5 cm |
|---|---|
| Length | 4,30 m |
| Height | 2,5 cm |
| Weight | 15.7 kg |
| Height | 2,5 cm |
|---|---|
| Length | 430 cm |
| Width | 14,5 cm |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list