| Construction variant | Mirrored construction is possible |
|---|---|
| Door handing | Right hinged |
| Drying | Dried |
| Finishing | Planed |
| Georgian bars | Fixed rods |
| Glass | Insulating glass |
| Glass thickness | 3-9-3mm |
| Includes | Cylinder lock |
| Main material | Spruce |
| Material | Wood |
| Roof covering included | Optional |
| Roof type | Hip roof |
| Treatment | Untreated |
| Type of door | Double door |
| Width | 1,20 m |
|---|---|
| Length | 4,40 m |
| Height | 73 cm |
| Weight | 998 kg |
| Foundation | 420 x 280 cm |
|---|---|
| Wall thickness | 44 mm |
| Ridge height | 298 cm |
| Outbuilding surface area | 3,6 m² |
| Dimensions of corner profile | 10 cm |
| Indoor floor area | 7,8 m² |
| Overall area | 11,4 m² |
| Content (m3) | 28,6 m³ |
| Roof surface | 19,4 m² |
| Length | 440 cm |
|---|---|
| Width | 300 cm |
| Number of doors | 2 |
|---|---|
| Suitable for roof tiles | No |
| Number of opening windows | 2 |
| Number of rooms | 2 |
Reference
Select an existing order list
Or create a new list